Novinky
Indická antistresová masáž hlavy

Indická masáž hlavy je jedna z nejdostupnějších masáží v přírodní regeneraci, dá se provádět vsedě, bez nároků na prostor či vybavení. Účinně zbavuje stresu, napětí a odstraňuje migrény. Okysličuje mozek,...

více
MAGIC WRAP

MAGIC WRAP Celotělový léčebný, detoxikační, zeštíhlující a lymfodrenážní zábal. Jste-li unavení s ochablou kůží, máte celulitidu nebo extra tuk, čtěte dál ... Pouze za 60 minut pomocí Magic Wrap můžete ztratit 15-30 centimetrů...

více

Přírodní kosmetika Herbavera

Úvod ÚvodPřírodní kosmetika Herbavera

Více na www.herbavera.cz

 

 Konopí a jeho účiky v kosmetice HERBAVERA

Konopí je členem čeledi konopovitých (Cannabaceae), kam vedle konopí patří pouze chmel (Humulus). Klasifikace celého rodu je poměrně složitá a nejednotná. Velmi často se uvádí tři druhy, a to konopí seté - Cannabis sativa, konopí indické - Cannabis indica a konopí plevelné (rumištní) - Cannabis ruderalis. V kosmetice se používá Cannabis sativa. Tento rod je zastoupen jednoletými a většinou dvoudomými bylinami, které mají jak samčí tak samičí rostliny. Kořen je kůlová dosahující hloubky až 2 m. Lodyha je přímá, lysá nebo chlupatá, většinou čtyř až šestihranná a někdy rýhovaná. Dosahuje výšky od 0,3 do 6 m a je více či méně větvená. Listy jsou dlouze řapíkaté s vytrvalými palisty, nejčastěji střídavé s čepelí tří až jedenáctičlennou. Jednotlivé palisty jsou úzce podlouhlé, k oběma koncům zúžené, na okrajích pilovité, dlouze zašpičatělé. Na líci jsou tmavě až šedozelené, drsné. Na rubu pak chlupaté, šedavě zelené a slabě drsné.Po celosvětovém zákazu pěstování konopí v roce 1961, daném Jednotnou úmluvou OSN o omamných látkách, došlo postupně k vyšlechtění odrůd konopí se sníženým  obsahem THC do 0,2% pro technické či průmyslové účely a vznikl pojem technické či průmysllové konopí: V ČR umožňuje pěstování konopí(THC max. 0,3%) Zákon č. 167/97 Sb., o návykových látkách. 

 

Konopný olej

Konopný olej se používal jako potravina i lék už tisíce let před naším letopočtem ve starověké Číně. Tradičně se v lidovém léčitelství předepisoval na léčbu spálenin, ekzémů a další postižení kůže zevně i vnitřně. Jeho dlouhodobé užívání lidmi i zvířaty posiluje vlasy, nehty, chlupy a další tkáně tohoto typu a má pizitivní účinek na metabolismus a imunitní systém. Konopí je velmi osvědčený tradiční prostředek pro léčbu onemocnění, která se projevují zhoršeným stavem pokožky. Jedná se především o různé druhy atopických ekzémů, ale i o některé druhy lupenky(psoriasis) a akné. Konopný olej je vzhledem ke svým antibekteriálním a regeneračním vlastnostem důležitou látkou především při prevenci kožních chorob a dokáže při poškození kůže podpořit její přirozenou regeneraci.V kosmetice se uplatňují také jeho protizánětlivé účinky. Antioxidantům přítomných v konopném oleji je přisuzována schopnost vázat volné radikály poškozující buňky lidského organismu, tím zlepšuje regeneraci a zpomaluje stárnutí. Konopný olej může rovněž podpořit výživu a energetické zásobování buněk, upravovat jejich hospodaření s vodou a napomáhat odstraňování odumřelých buněk. Konopný olej je jedním z nejcenějších olejů rostlinného původu, protože obsahuje 70-80% nenasycených mastných kyselin, které lidský organismus potřebuje k běžnému správnému fungování.

 

Konopí v kosmetice HERBAVERA

U  kosmetických přípravků nesmí být dle aktuálně uplatněné legislativy EU deklarovány žádné léčivé účinky ani při pronikání do hlubších vrstev lidské kůže. Nicméně je po staletí dokázanou pravdou,že konopný olej má výborné účinky na pokožku a dokáže být nápomocný i při vleklých dermáiních problémech a defektech povrchu pokožky. Při výrobě kosmetiky HERBAVERA se používá kononýolej lisovaný za studena ze semínek Cannabis sativa. Pouze lisováním za studena si olej ponechá maximální obsah biologicky aktivních látek, které jsou důležité pro zdravý rozvoj pokožky.V kosmetice Herbavera je zvoleno optimální dávkování 1-8% obsahu konopného oleje, kde má spolu se synergickými účinky ostatních aktivních látek optimální účinnost.Pouze v přípravcích s pěnivými slložkami(vlasové šampony,koupelovépěny,sprchové šampony)je použitý speciálně upravený vodorozpustný konopný olej,běžný lisovaný olej by byl v těchto výrobcích nestabilní.Kosmetika Herbavera s konopným olejem má výborné účinky na pokožku - suchá a šupinatá místa, lokální zčervenání, popraskanou pokožku, citlivou a přesušenou pokožku a podle zkušeností uživatelů dokáže napomáhat při potlačování vnějších příznaků kupenky, dermatitid, akne a atopických ekzémů. Tyto projevy samozřejmě neléčí, pouze ošetřuje a působí podpůrně. Při použití na vlasech má konopný olej výborné reparační a regenerační účinky, při pravidelném používání ve vlasových zábalech a kůrách se účinky ukazují už po několika týdnech.